Pages in topic:   < [1 2]
Centrum Szkolen Tlumaczeniowych, Sosnowiec - potrzebna opinia
Thread poster: thirdwitch
Swift Translation
Swift Translation
Local time: 12:10
English to Polish
+ ...
tak na marginesie ;) Jul 4, 2014

dążenie do jak największego oswajania z mikrofonem i audiencją


Jakieś wielkie osobistości muszą tam wykładać, skoro przyjmują słuchaczy aż na audiencji

Sorry, nie mogłam się powstrzymać Tak piątkowo

wg


 
inspe
inspe
Local time: 12:10
Polish to English
Transla Sosnowiec Jul 6, 2014

Rzeczywiście, udane, ale ten błąd nie odzwierciedla poziomu szkoły, który według mnie jest wysoki. Przerabialiśmy trudne dla początkujących tłumaczy teksty będące fragmentami umów, kodeksów, etc. Nie wiem, czy Transla zrobi z kogoś dobrego tłumacza, bo to chyba niemożliwe bez długoletniej praktyki, ale wiem, że na pewno bardzo pomaga na początku drogi. Tłumaczenie "głupiutkich amerykańskich sitcomów" stanowiło tam rozgrzewkę ledwie, a do tego świetnie robi na refleks.... See more
Rzeczywiście, udane, ale ten błąd nie odzwierciedla poziomu szkoły, który według mnie jest wysoki. Przerabialiśmy trudne dla początkujących tłumaczy teksty będące fragmentami umów, kodeksów, etc. Nie wiem, czy Transla zrobi z kogoś dobrego tłumacza, bo to chyba niemożliwe bez długoletniej praktyki, ale wiem, że na pewno bardzo pomaga na początku drogi. Tłumaczenie "głupiutkich amerykańskich sitcomów" stanowiło tam rozgrzewkę ledwie, a do tego świetnie robi na refleks.... Osobom zainteresowanym tłumaczeniem stricte biznesowym polecałabym raczej specjalizację prawniczą.

[Edited at 2014-07-06 14:57 GMT]
Collapse


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: Empty post
translinter (X)
translinter (X)
Poland
tłumacz przysięgły? Aug 1, 2019

Czy cst naprawdę przygotowuje do zawodu tłumacza przysięgłego? Nie wiem na ile informacje przedstawione powyżej są aktualne (są sprzed kilku lat), ale obecnie ta szkoła specjalizuje się w nauce tłumaczenia w różnych dziedzinach, ale niekoniecznie w pracy tłumacza przysięgłego. Nie wiem, czy zmienili profil, czy po prostu aktualna kadra jest inna, ale kadra (czy też jakaś część kadry) nie ma styczności z zawodem tłumacza przysięgłego (nie wiem, chyba że wykonują tłumacz... See more
Czy cst naprawdę przygotowuje do zawodu tłumacza przysięgłego? Nie wiem na ile informacje przedstawione powyżej są aktualne (są sprzed kilku lat), ale obecnie ta szkoła specjalizuje się w nauce tłumaczenia w różnych dziedzinach, ale niekoniecznie w pracy tłumacza przysięgłego. Nie wiem, czy zmienili profil, czy po prostu aktualna kadra jest inna, ale kadra (czy też jakaś część kadry) nie ma styczności z zawodem tłumacza przysięgłego (nie wiem, chyba że wykonują tłumaczenia zwykłe). Jak ktoś może coś rozjaśnić to proszę o udzielenie sięCollapse


 
translinter (X)
translinter (X)
Poland
lista tłumaczy Aug 2, 2019

Zanim ktoś się zapisze do jakieś szkoły tłumaczeniowej warto sprawdzić, czy osoby, które tam wykładają są tłumaczami przysięgłymi.
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/tlumacze-przysiegli


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Centrum Szkolen Tlumaczeniowych, Sosnowiec - potrzebna opinia






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »